Herní komunita pro asociály.

Teamspeak: ts.nolifer.cz

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive (zkráceně CS:GO) je počítačová online FPS (střílečka z pohledu první osoby). Hru vyvinulo Valve ve spolupráci s Hidden Path Entertainment. Hra navazuje na předchozí verze hry Counter-Strike.[1] Je to v pořadí čtvrtá hra ze série Counter-Strike. Verze pro Linux byla vydána v září 2014.

Hra byla vydána 21. srpna 2012 k dispozici na Windows, OS X a na platformách Steam, Xbox Live Arcade. Obsahuje například předělané verze klasických map, ale také úplně nové mapy, postavy a herní módy. Multiplatformní multiplayer byl původně plánován pro Windows, OS X a PSN, ale nakonec byl umožněn pouze pro Windows a OS X. PSN verze nabízí tři metody ovládání: ovladač DualShock 3, PlayStation Move nebo USB klávesnici/myš.

lobal Offensive momentálně nabízí osm herních módů ke hraní online:

 • Casual (Nenáročný) a Competitive (Kompetitivní): Nejznámější herní módy, oba zahrnují Mise s bombou a Mise s rukojmími. Nenáročný mód je určen především pro občasné nebo začínající hráče, na serveru je více hráčů a mód je celkově zrychlen a ulehčen. V nenáročném módu je vypnut friendly fire, hráči nemohou zranit své spoluhráče. Kompetitivní mód je zaměřen na soutěživé hráče. Hra vyhledá server, kde hraje 5 proti 5 hráčům. Vyhrává tým, který jako první dosáhne 16 vyhraných kol. Zápas může skončit remízou. Podle úspěchů a individuálních dovedností hráče je zařazen do jedné z 18 dovednostních skupin, díky které jsou kompetitivní zápasy vyrovnané. Dovednostní skupina se časem mění podle výkonů hráče. Na začátku každého kola si hráči mohou koupit zbraně a vybavení za peníze, které v minulých kolech získali například za zabití či asistenci na zabití nepřítele nebo plnění různých úkolů mapy (položení bomby, zneškodnění bomby, záchrana rukojmích atd.). V nenáročném módu si hráči nemusí kupovat vestu a helmu, kterou dostanou každé kolo. Bez ohledu na typ Mise končí každé kolo ve chvíli, když jeden z týmů buď dokončí svůj úkol, nebo zabije celý nepřátelský tým, a nebo nechá vypršet čas.
  • Mise s bombou: Teroristé mají za úkol položit bombu na jedno ze dvou určených položišť, která jsou zpravidla označena písmeny A a B; Counter-Teroristé mají za úkol předejít výbuchu bomby buďto tak, že nenechají Teroristy bombu vůbec položit, anebo, je-li již položená, jejím zneškodněním. Mapy ke hraní tohoto módu: Dust II, Mirage, Train, Overpass, Nuke, Inferno, Cobblestone, Cache
  • Mise s rukojmími: Counter-Teroristé mají za úkol osvobodit rukojmí držené Teroristy a dostat je na místo vyzvednutí; Teroristé mají za úkol předejít osvobození rukojmích. Pokud se Terorista nebo Counter-Terorista pokusí zabít rukojmího, utrpí těžkou peněžní pokutu. Update později změnil způsob, jakým Counter-Teroristé zachraňují rukojmí: namísto toho, aby rukojmí na místo vyzvednutí dovedli, tam musí nyní jednoho donést. Dalo by se říct, že se zde prohodily role – CT utočí a naopak T brání. Mapy ke hraní tohoto módu: Assault, Italy, Agency, Office.
 • Arms Race: Každý hráč má za úkol zabít co nejvíce protihráčů s cílem získat jako první zlatý nůž a vyhrát mód.
 • Demolition: Na začátku hry týmy dostanou zbraň, která je typická pro jejich tým. Další zbraň dostanou tím, že zabijí protivníka. Mód je o tom, že si každý zastřílí s jinou zbraní.
 • Deathmatch: Každý hráč si zvolí libovolnou zbraň a snaží se zabít co nejvíce protihráčů, což mu udělí určitý počet bodů a snaží se vyhrát s nejvyšším počtem. Mód je doplněn respawnem (oživením). Po smrti se hráč znovu objeví na jiném místě dané mapy.
 • Wingman (Bratr ve zbrani): Verze kompetitivního módu pro čtyři hráče (2vs2). Systém pravidel dovednostních skupin je obdobný jako u kompetitivního módu, hraje se však pouze 16 kol. Souboj se odehrává na klasických mapách pouze pro mise s bombou, dostupné je však pouze jedno pokladiště.
 • Flying Scoutsman: Hráči dostanou každé kolo pouze dvě zbraně, odstřelovací SSG 08 a nůž. Při módu je výrazně snížena gravitace.
 • Komunitní servery: PC verze hry umožňuje hráčům zprovoznit si vlastní server. Na některých serverech se vyskytují klasické herní módy, především kompetitivní, na mnoha z nich však nalezneme mnoho módů vytvořených hráči, mezi nejznámější patří například JailBreak, Trouble in Terrorist Town nebo Surf.

Global Offensive také nabízí offline módy: Offline s Boty a Trénink se zbraněmi. Hra umožňuje uživatelům vyzkoušet také mapy ze Steam Workshopu, kam může každý publikovat svůj výtvor a sdílet ho s komunitou.

Zdroj: Wikipedie

 

*objednávka a samotná realizace je zprostředkována společností fakaheda.eu
*ceny jsou pouze orientační.

© 2019 nolifer.cz